Czy wiesz, że pszczoły wylatują z ula w temp. 10°C? Najintensywniej zbierają pokarm w temp. 20°C natomiast przy 43°C loty całkowicie ustają. Przeciętny zasięg lotu pszczół wynosi 3 km, a maksymalny może wynieść 10 km i więcej.

Rolniku!
Apelujemy, Prosimy!

Szanujmy swoją i innych pracę.

Pamiętajmy, że nie ma środka ochrony roślin, który nie byłby szkodliwy dla owadów zapylających – wbrew temu co piszą na etykietach, nawet „bezpieczna” substancja może skleić delikatne skrzydełka owadów lub najzwyczajniej zmienić zapach pszczoły, która nie zostanie wpuszczona do ula tylko zażądlona przez strażniczki.

Pszczoły miodne, mają pewne wyróżniające je cechy. Posiadają pamięć miejscową i pamięć kwiatową. Pszczoły przekazują między sobą informację o tym w którym miejscu i jakie kwiaty oblatują. Jeden rój może liczyć od 20 do 80 tyś pszczół. Z tego względu są tak bardzo cenne i pożyteczne dla rolnictwa.

Stosowanie środków ochrony roślin w czasie gdy pszczoły zaprzestają swoje loty, pozwoli oszczędzić wiele małych istnień, dając nam pszczelarzom więcej miodu a rolnikom więcej płodów.
Szanujemy waszą pracę, wy uszanujcie naszą – nie zabijajcie pszczół! Pryskajcie po zachodzie słońca.

Mamy ogromną prośbę do każdego kto przeczytał ten krótki tekst. Udostępnijcie go na swoich stronach, porozmawiajcie u siebie w rodzinach, czy nie można późnym popołudniem przeprowadzić niektórych prac w gospodarstwach, wspomnijcie o tym co przeczytaliście.

Pod poniższym linkiem, można sprawdzić gdzie latają nasze pszczoły i nie tylko nasze. Jeśli jesteś pszczelarzem, możesz podać nam przybliżoną lokalizację swojej pasieki, dodamy to miejsce na mapie. Dbajmy o nasze miejsce, kawałek na ziemi!
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1kKT1zNCkH6IIwt8Lw-kUuI-qdHwRjI4&ll=51.77986535750766%2C21.053353194841208&z=11

Niestety zaobserwowaliśmy przed wylotkami uli martwe pszczoły z wystawionymi języczkami- wróciły do ula zatrute i w męczarniach umarły przed wejściem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *