Warsztaty

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Spotkania organizowane przez nas mają na celu pokazanie jak wygląda praca pszczelarza. Opowiemy o różnych aspektach życia pszczół, ich roli w świecie przyrody, a także dla człowieka. Część wykładów dotyczy produktów pszczelich: ich pochodzenie, zróżnicowanie i zastosowanie.

Więcej zdjęć z warsztatów

Program Warsztatów

enAsset 3

Wstęp

Omówienie zasad bezpieczeństwa w pasiece. Prezentacja stroju pszczelarza i innych elementów sprzętu pszczelarskiego.
Konstrukcja i wyposażenie ula – rozkładamy ul na czynniki pierwsze i ukazujemy z jakich części się składa, oraz poznajemy zasady ich działania, omawiamy podstawowe elementy ula: miodnia, rodnia, ramki pszczele, kraty odgrodowe, zatworomata czy pajączki.

enAsset 5

Miodobranie

Poznanie procesu produkcyjnego: odsklepianie plastrów, wirowanie miodu i filtrowanie. Narzędzia wykorzystywane do miodobrania.

enAsset 6

O pszczołach

Opowiemy o pszczołach i ich roli w życiu człowieka, o tym jak wiele od tych owadów zależy i jak wielką pracę wykonują. Wspomnimy o liniach pszczół, jakie są między nimi różnice, hierarchia społeczna. Przedstawienie cyklu rozwojowego pszczół w atrakcyjny sposób i dostosowane do wieku odbiorców.
enAsset 7

O produktach pszczelich

Co oprócz miodu możemy pozyskać od pszczół. Jakie jest zastosowanie poszczególnych produktów, jak powstają i z czego? Jak się je pozyskuje, a przede wszystkim jak wyglądają i jak smakują (praca z próbkami produktów pszczelich – w miarę dostępności).