Partnerzy

PAŁAC MAŁA WIEŚ

Pałac Mała Wieś – niezwykłe miejsce blisko Warszawy. Zjedz w naszej restauracji Stara Wozownia, zabaw się w Nowej Oranżerii oraz spaceruj po pięknym parku. W sercu Mazowsza unikatowy klasycystyczny Pałac z 1786 roku zaprasza do skorzystania ze swojej bogatej oferty. Nowa Oranżeria w roli głównej sali konferencyjno bankietowej, 16 luksusowych apartementów w stylu butikowym umieszczone w przypałacowych Oficynach oraz zaadoptowana na restaurację Stara Wozownia będą najlepszą ofertą na spędzenie wolnego czasu. Dodatkową atrakcją obiektu będzie Herbaciarnia, serwująca bogatą ofertę herbat z Dalekiego Wschodu oraz Winiarnia Książęca, adresowana do wytrawnych degustatorów win z całego świata.

BIAŁY PAŁAC PALCZEW

Biały Pałac w Palczewie to urokliwe miejsce otoczone ponad 5-cio hektarowym parkiem. Jest to idealne miejsce na organizację wesela, chrzcin, urodzin i każdej innej imprezy. Biały Pałac dysponuje aż 15 pokojami, zapewnia wyjątkową kuchnię tworzoną na bazie produktów regionalnych i ekologicznych. Jest to idealne miejsce na odpoczynek podczas weekendu czy urlopu znajdujące się raptem 60 km od Warszawy.

FIT WUJEK

Fit Wujek to lokalna firma cateringowa oferująca posiłki dostosowane do potrzeb klienta. Fit Wujek udziela bezpłatnych konsultacji dietetycznych , układa indywidualne i prawidłowo zbilansowane diety. To firma wykorzystująca produkty wyłącznie od lokalnych dostawców oraz ze sprawdzonych źródeł ze zdrową żywnością. Dla komfortu klienta oferują dowóz pod wskazany adres na terenie Warki i okolic. Pysznie i w dodatku zdrowo!

BroWarka

BroWarka to lokalny browar rzemieślniczy powstały w 2016 roku w Warce, gdzie tradycje piwowarskie sięgają wielu wieków. Właścicielem tego miejsca jest Hubert Kurzepa, miłośnik piwa i pasjonat warzelnictwa. W browarze powstają piwa górnej fermentacji, jasne, ciemne oraz z ciekawymi dodatkami. Oferta jest naprawdę szeroka i warta spróbowania.

JABŁKOWA WARKA

Szlak Jabłkowy to kulinarny szlak, który biegnie przez urokliwe wsie, obfite sady owocowe i malownicze krajobrazy doliny Pilicy. NA szlaku zlokalizowane są atrakcje turystyczne, których głównym tematem oferty są jabłka. Szlak prowadzi przez historię sadownictwa na ziemi wareckiej, od niewielkich gospodarstw rodzinnych, aż po nowoczesne systemy produkcji i dystrybucji owoców.
Lokalni pasjonaci dzielą się z gośćmi swoją sadowniczą miłością w punktach edukacyjnych, gdzie prowadzone są warsztaty. O to, by pokazać jabłko od najciekawszej strony, dbają: Organizacja Producentów Owoców „Twój Owoc”, Szkółka Owocowa Bończa, Gospodarstwo Sadownicze w Starej Warce i Laboratorium Jabłkowe Konary. Szlak prowadzi przez gospodarstwa agroturystyczne, kempingi, wypożyczalnie kajaków, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Oferuje też miejsca związane z tożsamością regionu, jak Muzeum im. K. Pułaskiego czy browary w Warce.

Bluehaskap

Bluehaskap to producent owoców oraz sadzonek jagody kamczackiej (jagody haskap). W ofercie znajdziecie Państwo zarówno świeże i mrożone owoce, liofilizaty, soki, dżemy i inne przetwory. Wszystko to zaledwie 10 km od Warki, w Palczew Parcela.

MUZEUM im. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W WARCE

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce  to muzeum historyczno-biograficzne poświęcone bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych – Kazimierzowi Pułaskiemu.  Zostało założone w 1967 r. w Pałacu na Winiarach, gdzie w XVIII w. mieścił się dom rodzinny Pułaskich. Muzeum otacza park krajobrazowy o powierzchni ok. 15ha rozciągający się na skarpie nad Pilicą. Winiarski park to najbardziej urokliwy fragment miasta Warki, miejsce spacerów i odpoczynku mieszkańców oraz turystów. Park ma duże walory dendrologiczne. Panujący tu mikroklimat stwarza dobre warunki do odpoczynku i rekreacji.