Partnerzy

PAŁAC MAŁA WIEŚ

Pałac Mała Wieś – to tutaj usytuowana jest jedna z naszych pasiek. Jest to nasza najbardziej kolorowa pasieka, ale o tym muszą się Państwo przekonać już sami. Gorąco zachęcamy do przyjazdu do Małej Wsi i spaceru po zabytkowym parku modrzewiowym czy ogrodzie różanym, a jednocześnie do odwiedzenia naszej pasieki. Pałac w Małej Wsi znajduje się zaledwie 50 km od Warszawy. To tutaj w sezonie letnim organizowane są plenerowe warsztaty z pszczelarstwa, podczas których można zasmakować miodu prosto z plastra pszczelego i nie tylko. Warsztaty skierowane są zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla grup zorganizowanych (firm). Na recepcji hotelu jest możliwość kupna naszych produktów.

BIAŁY PAŁAC PALCZEW

Biały Pałac w Palczewie. Na terenie Pałacu znajduje się jedna z naszych pasiek oraz apiinhalator. Pasieka usytuowana jest w samym sercu zabytkowego parku, który należy do obszaru NATURA 2000 i Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny rzeki Pilicy i Drzewiczki. Z apiinhalatora mogą korzystać zarówno goście hotelowi jak i miejscowi, jest to zupełnie bezpłatne. Jest on dostępny w miesiącach letnich, a o szczegóły prosimy pytać w recepcji Pałacu, tam też można zakupić nasze miody.

FIT WUJEK

Fit Wujek. To lokalna firma cateringowa oferująca posiłki dostosowane do potrzeb klienta. Fit Wujek udziela bezpłatnych konsultacji dietetycznych , układa indywidualne i prawidłowo zbilansowane diety. To firma wykorzystująca produkty wyłącznie od lokalnych dostawców oraz ze sprawdzonych źródeł ze zdrową żywnością. W swojej kuchni oferują dania na bazie naszego miodu. Dla komfortu klienta oferują dowóz pod wskazany adres na terenie Warki i okolic. Pysznie i w dodatku zdrowo!

BroWarka

BroWarka to lokalny browar rzemieślniczy powstały w 2016 roku w Warce, gdzie tradycje piwowarskie sięgają wielu wieków. Właścicielem tego miejsca jest Hubert Kurzepa, miłośnik piwa i pasjonat warzelnictwa. W browarze powstają piwa górnej fermentacji, jasne, ciemne oraz z ciekawymi dodatkami. Oferta jest naprawdę szeroka i warta spróbowania.

Nastawiliśmy z Hubertem również piwo z miodem z naszego gospodarstwa. Maja, to piwo w stylu Braggot, gdzie znaczną część składników stanowi właśnie miód. W piwie doskonale wyczuwalny jest aromat kwiatów a lekka goryczka świetnie kontrastuje z miodową słodyczą. Ciekawostką jest, że wykorzystany miód pozyskany został na terenie zabytkowego Parku przy Pałacu w Małej Wsi.

JABŁKOWA WARKA

Szlak Jabłkowy to kulinarny szlak, który biegnie przez urokliwe wsie, obfite sady owocowe i malownicze krajobrazy doliny Pilicy. Na szlaku zlokalizowane są atrakcje turystyczne, których głównym tematem oferty są jabłka. Szlak prowadzi przez historię sadownictwa na ziemi wareckiej, od niewielkich gospodarstw rodzinnych, aż po nowoczesne systemy produkcji i dystrybucji owoców.
Lokalni pasjonaci dzielą się z gośćmi swoją sadowniczą miłością w punktach edukacyjnych, gdzie prowadzone są warsztaty. O to, by pokazać jabłko od najciekawszej strony, dbają: Organizacja Producentów Owoców „Twój Owoc”, Szkółka Owocowa Bończa, Gospodarstwo Sadownicze w Starej Warce i Laboratorium Jabłkowe Konary. Szlak prowadzi przez gospodarstwa agroturystyczne, kempingi, wypożyczalnie kajaków, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Oferuje też miejsca związane z tożsamością regionu, jak Muzeum im. K. Pułaskiego czy browary w Warce.

W sezonie letnim w ramach Szlaku Jabłkowego można zaplanować sobie zwiedzanie ów szlaku, w tym naszej Pasieki. Oprowadzeni zostaną Państwo po naszym gospodarstwie, Kuba z Marcinem opowiedzą o życiu pszczół i o prowadzeniu pasieki. Przeprowadzone zostaną warsztaty z miodobrania, a dla najmłodszych przygotowaliśmy mini warsztaty z robienia świec z wosku pszczelego, które można zabrać ze sobą do domu. Niepowtarzalna okazja by na żywo zobaczyć pszczoły i móc porozmawiać z pszczelarzami z zamiłowaniem.

Bluehaskap

Bluehaskap

Bluehaskap to producent owoców oraz sadzonek jagody kamczackiej (jagody haskap). W ofercie znajdziecie Państwo zarówno świeże i mrożone owoce, liofilizaty, soki, dżemy i inne przetwory. Wszystko to zaledwie 10 km od Warki, w Palczew Parcela.

We współpracy z Anią Litwin, właścicielką Bluehaskap, powstał  miód wielokwiatowy z dodatkiem liofilizowanej jagody kamczackiej Idealny do lodów, owsianek, naleśników i innych deserów.

Jabłka Grójeckie

Jabłka Grójeckie jest to stowarzyszenie, które opracowuje i wdraża najwyższe standardy produkcji oraz dystrybucji owoców wśród producentów, organizacji producenckich oraz handlowych. Nawiązują stosunki na poziomie zarówno krajowym jak i międzynarodowym. We współpracy z Jabłkami Grójeckimi powstał nasz nowy produkt, miód z liofilizowanymi jabłkami grójeckimi, które w 2011 roku zostały wpisane do unijnego rejestru jako Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG/PGI). Produkt zawiera 4,5% jabłek liofilizowanych, a chronione oznaczenie gwarantuje klientom najwyższą jakość.

Spiżarnia jest to miejsce, które powstało z myślą o tych, którzy chcą dbać o swoje zdrowie, korzystając z ekologicznych i naturalnych produktów. Diana Zielińska, właściciel sklepu, stawia na produkty najwyższej jakości, dlatego też w ofercie znajduje się miód i produkty pszczele z naszego gospodarstwa. Jest to miejsce gdzie wygodnie i od ręki można nabyć nasze produkty oraz inne produkty regionalne z naszej okolicy.